




U POKA kabinetu nudimo i grupne aktivnosti ( do četvero djece) ili radionice sa svrhom poticanja socijalizacije Vašeg djeteta. Socijalizacija je proces kroz koji djeca uče kako će se snaći u društvu, odnosno kako se pridružiti drugima, na koji način razgovarati, regulirati svoje osjećaje, kako se emocionalno izraziti i sl. Pretpostavlja se da je igra najprirodniji način učenja koji doprinosi…

Edukacijski rehabilitator je stručnjak koji provodi rehabilitaciju djece s razvojnim teškoćama ili sumnjama na iste. Edukacijsko rehabilitacijska procjena odnosi se na sveobuhvatnu procjenu djetetovih fizičkih, kognitivnih, komunikacijskih, emocionalnih i socijalnih razvojnih kapaciteta na osnovu kojih se nadograđuju daljnji programi za poticanje razvoja.Edukacijsko rehabilitacijska procjena se vrši pomno biranim mjernim instrumentima i testovima imajući na umu individualni djetetov rast i razvoj,…

Senzorna integracija je način na koji živčani sustav pojedinca prima i prerađuje informacije iz okoline pomoću različitih osjetila. To je neurobiološka aktivnost u tijelu koja omogućava mozgu da organizira sve podražaje koje je primio te im da smisao i pretvori ih u kretnju, učenje i ponašanje. Svako dijete je rođeno sa sposobnošću senzorne integracije i mora je razvijati dolazeći u…

PECS je jedinstveni alternativni / augmentativni komunikacijski sustav koji su 1985. godine u SAD-u razvili dr. Sc. Andy Bondy i Lori Frost, MS, CCC-SLP. Radi se o sustav komunikacije razmjenom slika namijenjenom osobama s teškoćama komunikacije. Način podučavanja PECS-a temelji se na primijenjenoj analizi ponašanja a bihevioralni postupci vođenja i oblikovanja u učenju iniciranja interakcije dovode do temeljnog shvaćanja koncepta…